CHS Řevnické Tornádo


Otec stěňátek Brody od Potoka Kačáku

03.09.2013 21:30

Brody od Potoka Kačáku – Fík

Narozen : 25.11.2009

ČLP: 7734/2012

HDD: A/A

Fík se narodil v chovatelské stanice Od potoka Kačáku ve vrhu B ze spojení Isy z Mandátu a Sireva Drake. Isa je mimořádná fena výjimečného loveckého temperamentu, což dokazuje i to, že fenu ze stejného spojení si vybral sám poradce chovu VOK.  Drakův přínos do českého chovu je také nesmazatelný.

Na loveckém poli Fík neměl větší problémy se zvládnutím zkoušek pro loveckou upotřebitelnost a uchovnění. Prošel zkoušky lesní (236b), podzimní (297b) a speciální vodní práce (85b). Vše v první ceně a LZ a PZ dokonce na druhém místě ze všech zúčastněných. Jelikož se z časových důvodů páníčků nejspíš nedostane k všestranným zkouškám, letošním rokem začne být pravidelným účastníkem honů na roudnicku a rakovnicku.

Výstavní kariéru má za sebou také velmi úspěšnou. Jako mladý navštívil pouze tři české výstavy, byl z toho ovšem český junior šampionát v 10- ti měsících a například i klubový vítěz mladých! Jako dospělák toho dokázal více: šampion ČR, SK, Pl, De, C.I.E, grand SK. Mezi největší úspěchy patří titul Best of day, res. Best in Show z mezinárodní výstavy v Drážďanech. Z posudků jde o typického představitele plemene, střední kostry, výborné horní i dolní linie, výborného úhlení, hlubokého hrudníku, s dynamickým pohybem a výraznou hlavou.

Ve „volném čase“ je Fík výborný rodinný společník. Není aktivita, kterou by se svými páníčky nezvládl. Pravidelné výlety, procházky, vodaření, houbaření, oslavy apod. K lidem a zvlášť dětem je velmi přátelský a ochranitelský, mezi psy není nijak agresivní. 

—————

Zpět